Yüz Tanıma

Anasayfa > Çözümler > Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Dijital çağın güvenlik standartlarını yükseltmek ve erişim kontrol süreçlerini bir üst seviyeye taşımak için tasarlanmış yüz tanıma sistemi ile tanışın! Suprema FaceStation 2'nin sahip olduğu sektör lideri 1,4 GHz dört çekirdekli CPU'su sayesinde 4.000 eşleşme/saniyeye kadar dünyanın en hızlı eşleştirme hızını sağlar. En yakın rakibine oranla 4 kat hızlı yüz tanıma yapmakta ve sistem içinde tanımlama gerçekleştirmektedir. Üstelik bu süre zarfında rakiplerinden farklı olarak 2 boyutlu değil 3 boyutlu canlı olarak yüz tanıma süreci gerçekleştirmektedir.

Devasa bellek kapasitesi, Kızılötesi tabanlı sahte yüz engelleme teknolojisi ve yüz üzerinde daha fazla noktanın referans alınması ile güvenliğin en üst seviyede olmasını sağlar. Yüz tanıma teknolojisi, Suprema'nın markasının ödüllü algoritmalı yüz okuma cihazında gerçekleşir.

Gelişmiş optik teknoloji ve 3D yüz model algoritması sistemi sayesinde, farklı açılardan birçok yüz görüntüsü elde edilir. Elde edilen görüntüler cihaz içinde gömülü olan özel algoritma vasıtasıyla birleştirilerek gerçek zamanlı üç boyutlu imajlar halini alır. Bu özel tanımlama algoritması ile Suprema FaceStation’nin diğer tanıma sistemlerine karşı daha net sonuç vermesini, sahip olduğu işlemci gücü ilede en kısa sürede tanıma sürecinin gerçekleşmesini sağlar.


4 Farklı Yüz Tanıma Cihazı ve Termal Kamera ÇözümüMeyer Yüz Tanıma Cihazları & Çözümleri

Özellikle korona süreci ile birlikte sosyal mesafe ve temastan kaçınma tedbirleri kapsamında yüz tanıma cihazlarımızı geliştirdik. Tek olan yüz tanıma cihazı sayımızı 4 model ve ilave 1 modüle çıkardık. Bu sayede firmaların isteklerine daha uygun çözümler sunabilmekteyiz.

FaceStation 2 :

Güçlü işlemcisi ile 3 boyutlu yüz tanıma'da en hızlı işlem süresi. Bekleme ve yığılmaya karşı çözüm.

BioStation 3 :

Yapay zeka destekli güçlü grafik işlemci ile yüksek hızda tanıma. Turnike, geçiş sistemleri ve kiosklara entegrasyon.

FaceStation F2 :

Yüz Tanıma, Parmak İzi Tanıma ve Kartlı geçiş özelliklerini opsiyonel olarak tanımlayabilme.

Facelite :

Patentli optik teknolojisini kullanarak Gündüz aydınlıkta, gece karanlıkta çalışma özelliklerine sahiptir.

Termal Kamera :

Yüz tanıma cihazlarına kolay entegre edilebilen, PDKS datasına günlük vücut ısını ve değişimleri gönderebilen komplike modül.


kvkk uyumlu yüz tanıma cihazları
6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna (KVKK) UYUMLU Parmak izi ve Yüz tanıma cihazlarımızın “TEMPLATE ON CARD” özelliği bulunmaktadır.


Yüz Tanıma Programı ve Yazılım Entegrasyonu

Suprema, yüz okuma ve doğrulama sürecini yüz tanıma programında değil ödüllü bir algoritma kullanarak cihaz içerisinde gerçekleştirir. Cihaz içerisinden doğrulanmış veri dışarı aktarılmaktadır, bu sayede insan kaynakları, finans ve yönetim departmanlarının kullandığı farklı programlarla kolayca entegre edilebilmektedir. Firmaya özel ihtiyaçlar çerçevesinde yada sektöre özel olarak Meyer PDKS yazılımı içerisinde yada entegrasyonu yapılan yazılımlar arasında istenildiği gibi değişiklik yada modül hazırlanabilmektedir.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

İlk olarak yüz okuması gerçekleştirilecek personelin yüzü cihaz üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme 3 boyutlu olarak tanımlanır. 3 boyutlu resim üzerinde referans noktalar belirlenir ve yüz okuma algoritması ile sayısal verilere dönüştürülür.

Biometrik yüz haritası olarak adlandırabileceğimiz bu algoritma; burunun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı, gözlerin çeneye oranı gibi basit şekilde anlatabileceğimiz şekilde refarans noktaların milimetrik olarak birbirine uzaklığını ölçer. Bu referans noktalar yani oranlar bir insanın parmak izi gibidir sadece o insana özeldir ve aynısı yoktur. İnsan gözüyle fark edilemeyecek bu özellikler yüz tanıma cihazı sayesinde benzersiz bir biometrik tanımlama sistemine dönüşmektedir.

Yüz tanıma sisteminde yüz haritası

Kaydı alınan ve referans noktaları algoritma ile sayısal verilere dönüştürülen yüzler tekrar yüz okutulduğu anda 1 saniyenin altında çok kısa bir süreçte yüz tanıma işlemi gerçekleşir ve veri doğrulaması yapılır. Doğrulaması yapılan veri API yardımı ile istenilen programa aktarılır.


Yüz Tanıma Cihazı Termal Ateş Ölçme Modülü

Suprema tarafından geliştirilen Termal Kamera modülü ile iş yerinizde Koronaya karşı tedbir alabilirsiniz. Suprema yüz tanıma cihazına ilave bir modül ile personelinizin günlük olarak vücut ısısı ölçümünü kayıt altına alabilir. Bunları PDKS programına aktarabilir alarmlar oluşturabilir, personeldeki vücut ısı değişimlerini takip edebilirsiniz.

Esnek : Suprema FaceStation neredeyse her türlü ortamda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Gece gündüz değişken birçok ışık ortamını tolere ederek çalışabilmektedir. 3 Boyutlu yüz tanıma algoritması sayesinde kişisel değişimlerde "saç, sakal, türban, gözlük" gibi durumlarda dahi tanımlama süreci sorunsuz çalışmaktadır.

Uyumlu : Suprema FaceStation mevcut geçiş kontrol sistemleriniz ile uyumludur. Wiegand protokolü ile her türlü sisteme, turnike, bariyer gibi güvenlik cihazlarınıza bağlanabilir. Proximity ve diğer Biyometrik okuyucularda aynı protokol ile Suprema FaceStation Yüz Tanıma Cihazına bağlanabilir. Mevcut bilgisayar programlarınıza kolayca entegre edilebilir.

Yüz tanıma | termal kamera ateş ölçme modülü

Kolay : Optimal esneklik ile hızlı ve kolay bir şekilde 1 saniyede Yüz tanıma kayıtları alınabilir. Yüz tanıma cihazı üzerindeki LCD ekran personelin kendisini görmesini sağlarken tanıma sürecinde rehber yönlendirmesi ile kaliteli bir tanımlama süreci sağlar. Yüz tanıma programı sahip olunan API desteği ile birçok program ve cihaza rahatlıkla entegre edilebilir.

Yetkisiz kişilerin belli noktalardan geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu Biyometrik sistemlerdir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan Biyometrik sistemlerden yüz tanımlama metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3D yüz tanıma teknolojisi sayesinde, Suprema FaceID ile ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı veya turnike açılır.


Yüz Tanıma Nedir?

Yüz tanıma, Kişilerin biyometrik yüz özelliklerini tanımlayarak kişinin kimliğini belirleme işlemidir.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Yüz tanıma sistemi çalışma mantığı; Tanımlama, Doğrulama ve Onaylama şeklinde 3 adım olarak gerçekleşir. İlk adım olarak personel veya kişi 1 defaya mahsus olarak yüzünü tanımlaması yapılır. Yüz tanıması sonrası kişinin biyometrik yüz özelliklerini doğrulama işlemi gerçekleşir. Son adımda ise eğer doğru kişiyle onay, yanlış kişiyse red işlemi gerçekleşir.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.