Yüz Tanıma

Anasayfa > Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Suprema FaceStation Yüz Tanıma Cihazı

İleri Teknoloji : Suprema FaceStation'nin sahip olduğu 1.3 ghz işlemci sayesinde en yakın rakibine oranla 4 kat hızlı yüz okuma ve sistem içinde tanımlama gerçekleştirir. Üstelik bu süre zarfında rakiplerinden farklı olarak 2 boyutlu değil 3 boyutlu olarak yüz tanıma süreci gerçekleştirmektedir. Bu yüz üzerinde daha fazla noktanın referans alınması ile güvenliğin en üst seviyede olmasını sağlar.

Gelişmiş optik teknoloji ve 3 boyutlu yüz model algoritması sistemi sayesinde, farklı açılardan birçok yüz görüntüsü elde edilir. Elde edilen görüntüler cihaz içinde gömülü olan özel algoritma vasıtasıyla birleştirilerek gerçek zamanlı üç boyutlu imajlar halini alır. Bu özel tanımlama algoritması ile Suprema FaceStation’nin diğer tanıma sistemlerine karşı daha net sonuç vermesini, sahip olduğu işlemci gücü ilede en kısa sürede tanıma sürecinin gerçekleşmesini sağlar.


4 Farklı Yüz Tanıma Cihazı ÇözümüMeyer Yüz Tanıma Cihazları & Çözümleri

Özellikle korona süreci ile birlikte sosyal mesafe ve temastan kaçınma tedbirleri kapsamında yüz tanıma cihazlarımızı geliştirdik. Tek olan yüz tanıma cihaz sayımızı 3 model ve ilave 1 modüle çıkardık. Bu sayede firmaların isteklerine daha uygun çözümler sunabilmekteyiz.

FaceStation F2 :

Yüz Tanıma, Parmak İzi Tanıma ve Kartlı geçiş özelliklerini opsiyonel olarak tanımlayabilme.

FaceStation 2 :

Güçlü işlemcisi ile 3 boyutlu yüz tanıma'da en hızlı işlem süresi. Bekleme ve yığılmaya karşı çözüm.

BioStation 3 :

Yapay zekalı güçlü grafik işlemci ile yüksek hızda tanıma. Turnike, geçiş sistemleri ve kiosklara entegrasyon.

Termal Kamera :

Yüz tanıma cihazlarına kolay entegre edilebilen, PDKS datasına günlük vücut ısını ve değişimleri gönderebilen komplike modül.


Yüz tanıma termal kamera ateş ölçme


Yüz Tanıma Cihazı Termal Ateş Ölçme Modülü

Suprema tarafından geliştirilen Termal Kamera modülü ile iş yerinizde Koronaya karşı tedbir alabilirsiniz. Suprema yüz tanıma cihazına ilave bir modül ile personelinizin günlük olarak vücut ısısı ölçümünü kayıt altına alabilir. Bunları PDKS programına aktarabilir alarmlar oluşturabilir, personeldeki vücut ısı değişimlerini takip edebilirsiniz.

Esnek : Suprema FaceStation neredeyse her türlü ortamda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Gece gündüz değişken birçok ışık ortamını tolere ederek çalışabilmektedir. 3 Boyutlu yüz tanıma algoritması sayesinde kişisel değişimlerde "saç, sakal, türban, gözlük" gibi durumlarda dahi tanımlama süreci sorunsuz çalışmaktadır.

Uyumlu : Suprema FaceStation mevcut geçiş kontrol sistemleriniz ile uyumludur. Wiegand protokolü ile her türlü sisteme, turnike, bariyer gibi güvenlik cihazlarınıza bağlanabilir. Proximity ve diğer Biyometrik okuyucularda aynı protokol ile Suprema FaceStation Yüz Tanıma Cihazına bağlanabilir. Mevcut bilgisayar programlarınıza kolayca entegre edilebilir.

Kolay : Optimal esneklik ile hızlı ve kolay bir şekilde 1 saniyede Yüz tanıma kayıtları alınabilir. Yüz tanıma cihazı üzerindeki LCD ekran personelin kendisini görmesini sağlarken tanıma sürecinde rehber yönlendirmesi ile kaliteli bir tanımlama süreci sağlar. Yüz tanıma programı sahip olunan API desteği ile birçok program ve cihaza rahatlıkla entegre edilebilir.

Yetkisiz kişilerin belli noktalardan geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu Biyometrik sistemlerdir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan Biyometrik sistemlerden yüz tanıma metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3D yüz tanıma teknolojisi sayesinde, Suprema FaceID ile ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı veya turnike açılır.

Yüz Tanıma Programı ve Yazılım Entegrasyonu

Suprema FaceStation, yüz tanıma ve doğrulama sürecini ödüllü bir algoritma kullanarak cihaz içerisinde gerçekleştirir. Cihaz içerisinden doğrulanmış veri dışarı aktarılmaktadır, bu sayede insan kaynakları, finans ve yönetim departmanlarının kullandığı farklı programlarla kolayca entegre edilebilmektedir. Firmaya özel ihtiyaçlar çerçevesinde yada sektöre özel olarak Meyer PDKS yazılımı içerisinde yada entegrasyonu yapılan yazılımlar arasında istenildiği gibi değişiklik yada modül hazırlanabilmektedir.


Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

İlk olarak yüz tanıması gerçekleştirilecek personelin yüzü cihaz üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme 3 boyutlu olarak tanımlanır. 3 boyutlu resim üzerinde referans nokralar belirlenir ve yüz tanıma algoritması ile sayısal verilere dönüştürülür.

Biometrik yüz haritası olarak adlandırabileceğimiz bu algoritma; burunun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı, gözlerin çeneye oranı gibi basit şekilde anlatabileceğimiz şekilde refarans noktaların milimetrik olarak birbirine uzaklığını ölçer. Bu referans noktalar yani oranlar bir insanın parmak izi gibidir sadece o insana özeldir ve aynısı yoktur. İnsan gözüyle fark edilemeyecek bu özellikler yüz tanıma cihazı sayesinde benzersiz bir biometrik tanımlama sistemine dönüşmektedir.

Yüz tanıma sisteminde yüz haritası

Kaydı alınan ve referans noktaları algoritma ile sayısal verilere dönüştürülen yüzler sistem databasesine kayıt edilir. Tekrar yüz okutulduğu anda 1 saniye gibi çok kısa bir süreçte yüz tanıma işlemi gerçekleşir ve veri doğrulaması yapılır. Doğrulaması yapılan veri API yardımı ile istenilen programa aktarılır.

yıldız image
6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna ( KVKK) UYUMLU Parmak izi ve Yüz tanıma cihazlarımızın “TEMPLATE ON CARD” özelliği bulunmaktadır.


Yüz Tanıma Nedir ? Yüz Tanıma Sistemleri Nelerdir?

Yüz tanıma, bir kişinin yüz özelliklerini kullanarak kimlik doğrulama veya kimlik tespit etme işlemidir. Yüz tanıma sistemi ise bir kişinin yüzünün benzersiz özelliklerini analiz ederek, kimliği teyit etme veya tanımlama amacıyla kullanılır.

Yüz tanıma teknolojisi, Suprema'nın markasının ödüllü algoritmalı yüz okuma cihazında gerçekleşir ve başta Meyer PDKS yazılımları olmak üzere birçok yazılımla entegre edilir. Meyer personel yüz tanıma sistemi: Personel takip sistemi, yemekhane takibi, turnike geçişleri, kapı açma sistemleri ile entegre kullanabilmektedir.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.