PDKS

Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemi

Personele ait giriş çıkış bilgilerini kartlı personel takip sistemleri yada parmak izi, yüz tanıma gibi biometrik sistemler ile alarak bilgisayar ortamında saklanması ve analiz sürecine Personel Devam Kontrol Sistemi denilmektedir.

Firma yada kurumlarda gerek giriş çıkışların kontrol altına alınması gerekse firma çalışanlarının zamana bağlı süreçlerde işlerine gecikmeleri, gelmemeleri gibi durumların önüne geçebilmek adına oldukça etkin bir sistemdir. Ve insana bağlı hata yada gözardı etme süreçlerinin tamamen dışındadır.

Dikkat edilmesi gerekenler

Bu sistemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, giriş bilgilerinin alındığı cihazların kalitesi ve kullanılmak istenen projeye uygunluğudur. Kartlı sistemler biometrik sistemlerin kullanıma engel teşkil edilen projelerde kullanılmayı tercih edilen sistemlerdir. Çünkü kartların başkaları tarafından kullanılması, kaybedilmesi gibi durumlar söz konusudur. Eğer biometrik tanıma cihazlarından biri tercih edilmişse zaten bunun önüne geçmiş olursunuz. Buradaki kritik husus ise tercih edilen biometrik tanıma cihazının kalitesidir. Çünkü bu cihazların özellikle Çin menşeili olanları sorunlar çıkarabilmektedir.

PDKS Programı

MEYER PDKS, personel devam kontrol programı web ve masaüstü sistemler üzerinde çalışacak şekilde hazırlanmıştır. Program küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarından büyük holdinglerin kullanıma kadar adapte edilebilen bir yapıya sahiptir. Firmaların özel ihtiyaçlarına dayalı olarak güncellemeler yapılabilen gelişmiş bir yazılımcı ekibimiz bulunmaktadır.

Pdks hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Meyer Angel

Meyer PDKS Angel Modülü hakkında bilgi ve giriş için tıklayınız.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.