Damar Tanıma

Anasayfa > Damar Tanıma Sistemi

Damar Tanıma Sistemi

Sektör lideri olan ve biometrik tanımlama alanında her müşterisine özel çözümler sunan Meyer, Parmak izi tanıma, yüz tanıma ve iris (göz tanıma) tanıma cihazlarından sonra Türkiye'de bir ilk (2006) olan damar tanıma cihazlarını getirmiştir.

Sektörün bütün yeniliklerini takip eden ve yeni çıkan bütün cihazların demolarını edinerek şirket içinde test eden Meyer, ürünün kalitesi ve güvenirliği onaylandıktan ve Türkiye koşullarına göre lokalize edildikten sonra müşterilerine alternatif çözüm olarak sunmaktadır. Damar tanıma cihazlarımız %99.98 oranında başarılı tarama ve eşleştirme yeteneğine sahiptir. Bu başarı oranına karşın belli oranda eşleşmeyen yapılar tanımlanamadı olarak algılanır ve geçişe izin verilmez.


Damar Tanıma Sistemi Genel Özellikleri


Sistem İşleyişi

Bu devrimsel teknoloji geleneksel biyolojik damar kalıp tanıma sisteminden doğmuştur. Sistem el üzerinde bulunan damar yapısının kızılötesi ışınlar ile biometrik haritasının çıkarılarak algoritma ile sayısal değerlere dönüştürülür. Daha sonra personel elinin okutulmasında algoritma içindeki verilerin eşleşmesine dayalıdır. Parmak izinin deforme olduğu yada kullanım zorluğunun yaşandığı ortamlarda yüz tanıma yanında alternatif bir biometrik tanıma çözümü olarak sunmaktayız.

Tanımlama Başarısı

VP-II damar tanıma cihazlarının hatasız eşleştirme ve güvenlik test sonucu (Bu oran yetişkin bireyler üzerinde test edilmiştir) %99.98'dir. VP-II™ Damar tanıma cihazının sahip olduğu %99.98 başarı oranı parmak izi tanıma teknolojisi ile aynı başarı oranına sahiptir. Kullanılabilirliğine ek olarak, VP-II™ performansı FAR, FRR ve tanıma hızı mevcut Biometrik sistemlerden daha yüksektir.

Damar tanıma
El damar tanıma cihazı
Avuç içi tanıma

Damar Tanıma Üstün Özellikleri

VP-II bir diğer çarpıcı özelliği ise, kullanıcının damar sıcaklığını analiz etmesidir. Bu özellik kopyalamayı imkansız kılar. Ayrıca cansız el dokularını sistem anında tespit edip geçersiz okuma yada alarm olarak bildirmektedir. Bunlara ek olarak VP-II'nin sensörüne kullanıcının eli direkt temas etmez, bu sayede mükemmel bir rahatlık, hızlı okuma ve hijyenik kullanım sağlar. Sonuç olarak, VP-II™ ürünleri yüksek performanslı biometrik çözümlerimiz arasında yer alıyor. Özellikle kullanıcı sayısının yoğun olduğu, parmak izinin deforme olduğu uygulamalarda tercih edilmektedir.

VP-II Maksimum Kullanılabilirlik Sunar.

Dünya biometrik pazar analizlerine göre biometrik sistemlerdeki en büyük sorun kullanılabilirliktir. VP-II, minimum kullanıcı eforu ve bilgisine ihtiyaç duyar.

Yüksek Performans, Ergonomik Yapı

VP-II okuyucusunun güvenlik seviyesi diğer tüm ileri düzey biometrik okuyucular ile aynı başarı oranına sahiptir. Bu yüksek performansı yanında son derece rahat bir kullanım kolaylığına sahiptir. Kesik ellerde, zor ortamlarda, şantiyelerde, askeriyede ve fabrikalar gibi parmak izinin deforme olduğu ortamlarda başarı ile kullanılmaktadır.

VP-II Network Sistem Uygulaması

 • Kapı veya turnike gibi setlerde tek başına veya network ortamında online olarak kullanılabilir.
 • Geçiş kontrol sistemlerinde biometrik şifre denetleyicisi yada personel devam kontrol sistemlerinde biometrik personel tanımlayıcı olarak kullanılabilir.
 • Double data back-up - Veriler çift veritabanında yedeklenir.
 • Acil durumlarda kapıları kontrol edebilir.
 • Basit sistem genişlemesi sayesinde sisteme ek biometrik okuyucular kolayca eklenebilirler.
 • The VP-II NetControl uygulaması sayesinde kullanıcı bilgileri sistemdeki tüm VP-II okuyucu cihazlara hızlı bir şekilde gönderilebilir.
 • Kullanıcı dostu tasarımı ile network ayarları, kapı monitörleme ve access data log alımları kolayca yapılabilir.

El Damar Tarama Cihaz Avantajları

 • Eşsizlik - Tek yumurta ikizlerinin elleri dahil
 • Stabilite - Uzun süre sonra dahi biometrik tanıma başarı oranı değişmez
 • Başarı - %99.98 Yüksek Tanıma başarı oranı
 • Performans - Hızlı tanımlama süresi
 • Kullanabilirlik - Hem personel tarafında hemde denetleyici tarafında kullanıcı dostu uygulama
 • Güvenlik - Taklit edilemez damar yapısı ve cansız el dokularına karşı uyarı sistemi
Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.