Anahtar Dolabı

Anasayfa > Çözümler > Anahtar Dolabı

Anahtar Takip Sistemi ve Anahtar Dolabı

Anahtar takip sistemleri, bir kurum veya kuruluşun anahtarlarını yönetmek ve izlemek için kullanılan bir teknolojidir. Meyer Keywatcher anahtar dolabı ile anahtarlarınız şifre, parmak izi ve kart ile korunmaktadır.

  • Kasa yada güvenli alanlarınıza ait anahtarları korumak mı istiyorsunuz?
  • Firmanız için değerli belgelere erişimleri sınırlamak, kimlerin eriştiğini bilmek mi istiyorsunuz?
  • Firmanızın güvenlik birimlerine ait silahların teslim alma, teslim edilme erişimlerini sınırlama ve bilgilerini raporlama mı istiyorsunuz?
  • Araçlarınıza hangi vardiyada hangi personelin erişebileceğini sınırlamak mı istiyorsunuz?
  • Hastane gibi özel alanların çok olduğu kurumlarda ekipmanlara erişimi sınırlamak ve raporlamak mı istiyorsunuz?

Meyer farklı güvenlik ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktadır. Meyer ilk olarak askeri birimler olmak üzere devlet kurumlarındaki silah erişimini, evrak erişimini, saha erişimini sınırlamak ve raporlamak için ithal ettiği şifreli anahtar dolapları günümüzde firmalar tarafından da çok fazla tercih edilmektedir.


Şifreli, Parmak İzli ve Kart Okuyuculu Anahtar Dolabı

parmak izi, şifre ve kartlı anahtar kilit sistemi

Anahtar Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Anahtar dolabına özel anahtarlıklar bulunmaktadır. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bu anahtarlıklar özeldir. Anahtar dolabının içine bu anahtarlıklar konulduğunda anahtarlıklar kilitlenir. İzin verilen personelin parmak izi, şifresi, yada personel kartı varsa bunlardan birini kullanarak erişim izni olan anahtar alabilmektedir. Diğer anahtarlar kilitlileri erişemez.
Alınan anahtarlar için eğer zaman süresi konulmuşsa anahtarın yerine takılmadığı sürede yöneticiye rapor verilmektedir.


Anahtar Dolapları Güvenli midir?

Anahtar dolap gövdesinde 18/0 paslanmaz çelik, kapısında ise 13/0 paslanmaz çelik anahtarlıklarda ise 1/8 paslanmaz çelik kullanılmıştır. 48 saat dayanan bataryası kasasında en korunaklı alanda bulunmaktadır. Kurcalama ve müdahaleye karşı dayanıklı olan dolaplarımız eğer bir teşebbüs varsa alarm vermektedir.


Anahtar Dolapları Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Anahtar takip sistemleri başta askeri ve devlet kurumları olmak üzere, havalimanları, hastaneler, üniversitelerde kullanılmaktadır.

Filo yönetimi yapan araç takip firmaları, forklift takip sistemi gibi sistemler kullanan iş makinalarının güvenliği ve takip edilmesiyle ilgili hizmet alan şantiyeler, inşaat firmaları, havalimanlarında, Veri merkezi, oteller ve belediye kurumlarında anahtar dolapları tercih edilmektedir.Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.