Parmak İzi

Anasayfa > Parmak İzi Tanıma

Meyer® Parmak İzi Tanıma Sistemi

Parmak izi tanıma, biyometrik bir kimlik doğrulama yöntemidir ve parmak izi okuyucu cihaz kullanarak kimliklerini doğrulamayı sağlar. Güvenlik gibi son derece hassas bir alanda faaliyet gösteren Meyer, bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak sektörün en iyi ve en kaliteli üreticileri ile çalışmayı tercih etmektedir. Biyometrik Parmak izi okuyucu cihazları temini noktasında da bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak Ar-Ge araştırmaları sonucu dünyanın yükselen teknoloji üreticisi Güney Kore'de kurulan Suprema INC ürünlerinin Türkiye'deki tek Distribütörüdür.

120 ülkede faaliyette bulunan Suprema, dünyanın en büyük borsalarından Kore borsasında KOSDAQ: 094840 olarak işlem görmekte ve Kore borsasının Gizli Şampiyonu olarak adlandırılmaktadır. Dünyada borsada işlem gören tek biyometrik şirketidir.

Parmak İzi Okuyucu Cihazlar


Suprema Parmak İzi Tanıma

Parmak izi okuma cihazları, üretimi tamamen Suprema tarafından gerçekleştirilen yüksek hassasiyete sahip parmak izi okuma sensörlerine sahiptir. Üstün özelliklere sahip bu sensörler cihaz içinde gömülü olarak çalışan ve çok noktadan tanıma özelliğine sahip parmak izi tanıma algoritması içermektedir. Bu algoritma yüksek hassasiyet, hızlı tanıma, yüksek doğruluk oranı gibi özelliklerle 2004 yılından beridir parmak izi tanıma teknolojileri kategorisindeki ödülü Suprema'ya kazandıran lider konumdaki teknolojiye sahiptir.

Parmak izi okuyucu sensörü üreten birkaç firmadan biri olan SUPREMA Biyometrik sektörünün en fazla AR-GE yatırımı yapan firmasıdır. Bu alanda en fazla patenti elinde bulundurmaktadır. EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde biyometrik erişim kontrolünde 1 numaralı pazar payına sahiptir.

yıldız
6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna (KVKK) UYUMLU Parmak izi cihazlarımızın “TEMPLATE ON CARD” özelliği bulunmaktadır.

Parmak İzi Okuyucu Özellikleri

Meyer kaliteye verdiği önem dolayısıyla yüksek çalışma verimliliği, güvenlik, garanti koşulları ve kullanım kolaylığı gibi özellikler nedeniyle Biyometrik tanıma sektöründe dünya lideri Suprema ile çalışmayı seçmiştir.

  • Tanıma Süresi : Parmak izinin cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.

  • Sistem Dili : Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.

  • Çalışma : Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.

  • Suprema parmak izi okuyucuları gelişmiş parmak izi sensörü, ödüllü algoritmasıyla geçiş sistemlerinde eşsiz performans sunar. Biyometrik sektörünün en yüksek doğruluk oranına sahip ve en hızlı parmak izi okuma ve onaylama süresine sahiptir.

  • Suprema ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri de kullanıcı parmağının direk olarak sensöre temas etmemesi. Sensör ile parmak okuma alanında koruyucu cam vardır, bu sayede çok hassas olan cihaz sensörü yağ, kir gibi dış etkenlerden etkilenmez. Patentli bu özellik sayesinde son derece hassas olan parmak izi okuyucu sensörlerinin ömürleri son derece uzun olur.

  • Entegrasyon : Parmak izi okuyucu sistemi mevcut sisteminize (Personel kartlı pdks yada benzeri sistemler ) son derece kolay entegre edilebilir. Network üzerinden hem bağlanmada kolaylık hem de kullanım kolaylığı sunar.


Parmak İzi Tanıma Sistemleri Tanıtım Videosu

Youtube parmak izi sistemleri videosu izle

Parmak İzi Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmakların uç bölgesi insan biyometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucunda yer alan girinti ve çıkıntılar bir nevi Biyometrik haritaya benzer. Parmak izi sistemleri (cihazları) bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak şifreleme algoritması oluşturur.

Cihaza parmak izi tekrar okutulduğunda cihaz içindeki gömülü algoritma ile kodlanmış olan kayıtlar arasında eşleştirme gerçekleştirilir ve parmak izi okuma süreci tamamlanmış olur.

Parmak İzi Okuma özelliği dışında cihazlarda alternatif olarak şifreli geçiş, kartlı geçiş, NFC/BLE özelliği, QR kodlu geçiş gibi özellikler bulunabilmektedir. Her cihazda farklılık göstermektedir.


Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.