Parmak izi Tanıma

Anasayfa > Parmak izi Tanıma


Parmak İzi Tanıma Sistemi

Güvenlik gibi son derece hassas bir alanda faaliyet gösteren Meyer, bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak sektörün en iyi ve en kaliteli üreticileri ile çalışmayı tercih etmektedir. Biometrik Parmak İzi Okuma Cihazları temini noktasında da bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak Ar-Ge araştırmaları sonucu dünyanın yükselen teknoloji üreticisi Güney Kore'de kurulan Suprema INC ürünlerinin Türkiye tek distribütörlüğünü almıştır.

Suprema 120 ülkede faaliyette bulunan Suprema, dünyanın en büyük borsalarından Kore borsasında KOSDAQ 094840 olarak işlem görmekte ve Kore borsasının Gizli Şampiyonu olarak adlandırılmaktadır. Dünya'da borsada işlem gören tek biometrik teknoloji şirketidir.


6698 Kişisel Verileri Koruma Kanuna ( KVKK) UYUMLU Parmak izi ve Yüz tanıma cihazlarımızın “TEMPLATE ON CARD” özelliği bulunmaktadır.
Detaylı bilgi ...
Suprema Parmak İzi Okuma Cihazlarısuprema logo

Suprema Parmak İzi Sistemleri

Suprema Parmak İzi Okuma Cihazları üretimi tamamen Suprema tarafından gerçekleştirilen yüksek hassasiyete sahip parmak izi okuma sensörlerine sahiptir. Üstün özelliklere sahip bu sensörler cihaz içinde gömülü olarak çalışan ve çok noktadan tanıma özelliğine sahip parmak izi tanıma algoritması içermektedir. Bu algoritma yüksek hassasiyet, hızlı tanıma, yüksek doğruluk oranı gibi özelliklerle 2004 yılından beridir parmak izi tanıma teknolojileri kategorisindeki ödülü Supremaya kazandıran lider konumdaki teknolojiye sahiptir.

Parmak izi okuyucu sensörü üreten birkaç firmadan biri olan SUPREMA Biometrik sektörünün en fazla AR-GE yatırımı yapan firmasıdır. Bu alanda en fazla patentide elinde bulundurmaktadır.

Meyer kaliteye verdiği önem dolayısıyla yüksek çalışma verimliliği, güvenlik, garanti koşulları ve kullanım kolaylığı gibi özellikler nedeniyle biometrik tanıma sektöründe dünya lideri Suprema ile çalışmayı seçmiştir.

  • Tanıma Süresi : Parmak izinin cihaz tarafından tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.
  • Sistem Dili : Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.
  • Çalışma : Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.
  • Suprema parmak izli okuyucuları gelişmiş parmakizi sensörü, ödüllü algoritmasıyla geçiş sistemlerinde eşsiz performans sunar. Biometrik sektörünün en yüksek doğruluk oranına sahip ve en hızlı parmak izi tanıma ve onaylama süresine sahiptir.
  • Suprema ürünlerininin en önemli özelliklerinden biri de kullanıcı parmağının direk olarak sensöre temas etmemesidir. Sensör ile parmak okuma alanında koruyucu cam vardır, bu sayede çok hassas olan cihaz sensörü yağ, kir gibi dış etmenlerden etkilenmez. Patentli bu özellik sayesinde son derece hassas olan parmak izi okuma sensörlerinin ömürleri son derece uzun olur.
  • Entegrasyon : Parmak izi tanıma sistemi mevcut sisteminize (Personel kartlı pdks yada benzeri sistemler ) son derece kolay entegre edilebilir. Network üzerinden hem bağlanmada kolaylık hem de kullanım kolaylığı sunar.


Parmak İzi Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmakların uç bölgesi insan biometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucunda yer alan girinti ve çıkıntılar bir nevi biometrik haritaya benzer.
Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak şifreleme algoritması oluşturur.
Cihaza parmak izi tekrar okutulduğunda cihaz içisinde algotirmaya alınmış kayıtlar arasında eşleştirme gerçekleştirilir ve parmak izi tanıma süreci tamamlanmış olur.


Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.