İris Tanıma

Anasayfa > İris ( Göz ) Tanıma Sistemi

İris Tanıma - Göz Tanıma Sistemi

İris tanıma, diğer deyişle göz tanıma biyometrik bir tanıma yöntemidir ve bireylerin iris desenlerini kullanarak kimlik doğrulamasını sağlar. İris, gözdeki renkli halka şeklindeki dokudur ve her bireye özgü benzersiz bir desene sahiptir. Göz tanıma teknolojisi, bu deseni tarar ve kimlik doğrulama için kullanır.


Göz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Tıpkı parmak izi gibi gözde bulunan iris tabakasıda tek bir insana özgüdür. İris tabakası üzerindeki bu yapı yüksek çözünürlüğe sahip sensörler barındırılan göz tanıma cihazları yardımı ile haritalandırılır. Normal insan gözü ile fark edilemeyecek bu yapının bir benzeri başka bir insanın gözünde yoktur. İris yapısı doğumu takip eden birkaç ay içerisinde gelişimini tamamlar ve ömür boyunca irisin bu yapısında bir değişme olmaz. Bu yüzden güvenirliliği üst seviyede olan biometrik tanıma sistemidir.

Cihaza bir kez tanımlanan personel bilgileri ve göz tarama sonrası oluşturulan biometrik harita cihaz içindeki algoritma ile saklanır. Daha sonra her okutulmada cihaz içerisindeki kayıtlarla karşılaştırılarak tanımlama süreci gerçekleşir. Cihaz tanıma başarısı %99'dur.


İris Tanıma Sistemi Genel Özellikleri

Tanıma Süresi

Göz tanıma sisteminde gözün biometrik yapısını tanıma - doğrulama ve bu doğrulanmış verinin aktarım süresi sadece 0.3 saniyedir.

iris tanıma sistemi
göz irisi tanıma sistemi
gözün iris yapısı
Sistem Dili

Türkçe dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarıya sahiptir

Çalışma

Bağımsız olarak lokal olarak ve network üzerinden online olarak çalışabilme özelliği

Veri saklama

Bağımsız olarak çalıştığında cihaz hafızasında 5.025 kullanıcı saklayabilme. Online olarak çalıştırıldığında doğrulanmış verilerin "log kayıtları" gönderimi ile standart olarak 10.025 kullanıcı verisi saklayabilme. Proje bazlı olarak daha yüksek hafıza gereksinimi için genişletilebilir hafıza seçenekleri

Yazılım

Göz tanıma cihazlarımız doğrulanmış veri iletmektedir. Bu sayede Meyer personel devam kontrol sistemi ve Meyer geçiş kontrol yazılımı ile %100 uyumlu ve paket olarak sunulmaktadır. Mevcut personel devam kontrol, geçiş kontrol yada insan kaynakları yazılımlarınıza biometrik okuyucu eklemek istediğinizde sahip olunan API desteği ile rahatlıkla entegrasyon gerçekleşmektedir.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.