CCTV Kamera

CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri

CCTV Kamera Sistemleri

Meyer Dünyanın en gelişmiş güvenlik kamera cihazlarını üreten Panasonic ve LG marka güvenlik kameranlarının yetkili satıcısıdır. Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilen Meyer marka güvenlik kameralarının ise üreticisidir.

Müşteri memnuniyeti odaklı olarak geliştirilen cctv güvenlik kamera projelerinde müşterinin ihtiyaçlarına yönelik özel ürünler seçilmektedir. Kaliteye verdiğimiz değerden dolayı Panasonic, LG ve Meyer marka güvenlik kameralarının satışını yapmaktayız.

CCTV Kamera sistemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi 0 216 999 24 99 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz. Meyer Güvenlik, MEYER A.Ş kuruluşudur.CCTV Kamera sistemi nedir?

İngilizce closed-circuit television, Türkçe ise kapalı devre kamera sistemidir. Sektörel olarak bilinen adı ise güvenlik kamera sistemidir. İşletmeler, kamu kurumları, askeri kurumlar ile başlayan güvenlik ihtiyacı sonucu evlere güvenlik kamera sisteminin kurulumuna kadar gelmiştir. Hem caydırıcılık özelliği hemde video kayıt sayesinde görsel delil oluşturması açısından çok önemlidir. Günümüzde sadece kayıt için değil yüklenen video analiz programlarıyla kamera açısındaki geçen araç yada kişi sayısını, trafik yoğunluğunu, harekete bağlı alarm gibi amaçlarla kullanılabilmektedir.


Kaç çeşit CCTV kamera sistemi vardır?

CCTV güvenlik kamera sistemleri 3'ye ayrılmaktadır. Analog, IP ve ikisinin bir arada kullanılmasından doğan Hybrid sistemler bulunmaktadır.

  • IP sistemi : Ağa üzerine kurulumu sağlanan sistemdir. IP kameralar ile cihazdan alınan digital veriler NVR dediğimiz Ağ kayıt cihazları üzerinde saklanmaktadır. Burada IP kameralar ağa bağlı oldukları için veriler gerek ağ üzerindeki NVR'da yada cloud dediğimiz bulut sistemlerde saklanabilir yada ağ üzerinden online olarak izlenebilmektedir.
  • Analog sistemi : Network bağlı kameralar ile DVR (digital kayıt cihazı) arasındaki iletişimin kablolar vasıtasıyla gerçekleştiği kapalı devre kamera sistemidir. DVR internet ağına bağlanarak burada kayıt altına alınan görüntüler online olarak izlenebilmektedir.
  • Hybrid sistemi : Analog ve IP sisteminin birlikte kullanılmasıdır. Hybrid DVR cihazları tercih edilmektedir. İşlevine bağlı olarak IP kameralar yada Analog kameralar bu sitemde birlikte kullanılmaktadır.

Hangi güvenlik kamera sistemi seçilmeli?

Güvenlik kamera seçimi için öncelikle fizibilite çalışması yapılmalıdır, bu en verimli çalışma alanının sağlanması için önemlidir. Meyer proje bazlı olarak yerinde keşif ve danışmanlık hizmetleri, satış sonrası servis ve teknik destek vermektedir. Bu ihtiyaçlar için aşağıdaki soruları cevaplayabilirsiniz;

  • Güvenlik kameraları ne kadarlık alanı gözlem altında tutacak ?
  • Gece ve gündüz çalışma süreleri ne oranda olacak
  • İnternetten online olarak izlenecek mi?
  • Kamera görüntüleri bulut altyapısında saklanacak mı?
  • Kameralar uzaktan kontrol edilebilir hareketli mi olacak?
  • Kamera aranlarına hareket duyarlı bölgeler oluşturulacak mı?
  • Sistem üzerinde çalışacak kişi sayma, video analiz programları çalışacak mı?

Sorularınıza yanıt bulamadıysanız yada ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak isterseniz: 0216 999 24 99 numaradan bize ulaşabilirsiniz.


Referanslar

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.