Alarm Sistemi

Anasayfa > Çözümler > Alarm Sistemi

Hırsız - Yangın - Gaz - Su Baskını Alarm Sistemleri


Güvenlik sektöründe 100 yılı aşan tecrübesiyle Meyer alarm sistemi ; hırsızlık, su baskını, yangın, gaz kaçağı gibi iç mekanda veya dış mekanda istemeyen herhangi bir hareket esnasında anlık olarak başka size olmak üzere alarm kontrol merkezine ve polise haber vermektedir. Ayrıca mekan etrafına yüksek frekanslarda alarm sesi vererek caydırıcılık sağlamaktadır.

Ülkemizdeki birçok alarm sisteminden farklı olarak Meyer Alarm sistemleri sahip olduğu binlerce müşterisinden aldığı geri bildirimler neticesinde tamamen ülkemiz koşullarına ve müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş son teknolojiye sahip yüksek güvenlikli - garantili sistemlerdir.


Endüstriyel Alarm Sisteminin Faydaları


İşçi güvenliği: Acil durumlarda firmanızdaki işçilerin hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayarak işyerindeki güvenliklerini artırır.

Yangın önleme: Endüstriyel alarm sistemleri, fabrika, atölye yada sosyal konutlar gibi geniş alanlarda hizmet veriyorsanız tek noktadan kontrol edilen çoklu sensör sistemi ile yangını hızlı bir şekilde haber verir.

Malzeme koruma: Endüstriyel bölgelerindeki en büyük sorunlardan beride hırsızlıktır. Geniş alandaki işletmeler kamera yanındada bir anahtar sistemi takabilirsiniz! alarm sistemleri, çeşitli tehlikeli maddelerin depolandığı tesislerde malzemelerin korunmasına yardımcı olur.


Hırsızlık Alarm Sistemleri

  • Hareket Dedektörleri
  • Manyetik Kontak
  • Cam Kırılma Dedektörü
  • Darbe Dedektörü
  • Beam Işın Dedektörleri

Yangın Alarm Sistemleri

  • Duman Dedektörleri
  • Isı Dedektörleri

Gaz Kaçağı Alarm Sistemleri

  • Karbonmonoksit DedektörleriAlarm Sistemleri | Nasıl Çalışır ? Nerelerde Kullanılır?

Alarm sistemleri, güvenliğin sağlanması ve tehlikelerin tespit edilmesi amacıyla kullanılan elektronik sistemlerdir. Evler, işyerleri, ticari binalar ve diğer mekanlarda yaygın olarak kullanılırlar. Bu sistemler, çeşitli bileşenlerden oluşur ve potansiyel tehditleri algılayarak kullanıcıları uyarmak için tasarlanmıştır.

Alarm sistemleri, güvenliği artırmak, hırsızlık, yangın veya gaz sızıntısı gibi tehlikeleri tespit etmek ve hızlı müdahale sağlamak için önemli bir rol oynar. Doğru şekilde tasarlanmış ve kurulmuş bir alarm sistemi, kullanıcılara güvenlik ve huzur sağlar.

Alarm sisteminde merkezi bir bileşen olan kontrol paneli, sistemin yönetimini üstlenir. Sensörler aracılığıyla gelen bilgileri alır, değerlendirir ve gerektiğinde alarmı tetikler. Hareket sensörleri, kapı ve pencere sensörleri, cam kırılma sensörleri gibi farklı türde sensörler, potansiyel tehlikeleri algılamak için kullanılır.

Tüm çözümlerimiz için ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.